Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť

24. 6. 2022

Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby

24. 6. 2022

Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

PODÍVEJTE SE: Oslavy založení fotbalu v Drnovicích okořenily hvězdy devadesátek

24. 6. 2022

Devadesátiny fotbalu v Drnovicích měly úžasnou plejádu gratulantů. Na tamní stadion, který zažil i evropské poháry, dorazila v pátek řada hvězd československého i českého fotbalu. V hlavním utkání se střetly týmy Petry Drnovice a Boby Brno z devadesátých let, v dobré atmosféře se z vítězství 5:3 radovali brněnští hosté.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Zlatí úhoři! Do rybníků v okolí Blanska vysadili vzácné ryby. Jsou i v Ostrově

24. 6. 2022

/FOTO/ Velký tulák schopný překonat všemožné překážky. Ve vodě i na suchu. Je jako had. Úhoř říční. Ryba opředená závojem tajemství a legendami. Zatímco ještě poměrně nedávno ho bylo možné zastihnout prakticky v každé louži, rybníku nebo řece, jeho stavy prudce klesly. Dostat nyní tuto rybu na háček už pro rybáře na řadě míst znamená památný lov, který se už bohužel nemusí opakovat. Blanenskému rybářskému spolku se po několika letech podařilo zajistit pro své sportovní revíry zhruba osm set malých úhoříků.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Boskovice se těší na Superfinále. Praha a Brno bojují o mužský i ženský titul

24. 6. 2022

Takhle nabitý den ještě malý fotbal nezažil. Dnešní Superfinále v Boskovicích nabídne souboje o titul mistrů republiky v šesti kategoriích. Vrchol programu přijde v areálu Červená zahrada na řadu v osm hodin večer, kdy se o superligové prvenství mezi muži poperou Brno a Staropramen Praha. Stejné složení má také odpolední finálový duel žen.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Požár u Sloupu? Nejvyšší stupeň poplachu, oheň už ale mají pod kontrolou

24. 6. 2022

/FOTO/ Výjezd kolem třiceti hasičských jednotek. V terénu desítky mužů, ve vzduchu vrtulník s hasicím vakem. U Sloupu na Blanensku vyhlásili hasiči při požáru porostu nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Přirovnání ke Guardiolovi mě potěšilo, říká trenér Kunštátu Horák

24. 6. 2022

Po devatenácti letech vrátil fotbalisty Kunštátu zpět do krajského přeboru. To ale není zdaleka jediný úspěch, na kterém se trenér Vladan Horák v uplynulé sezoně podílel. Kromě postupu s A týmem má prsty v dalších dvou posunech do vyšších soutěží. Coby hráč totiž oblékl dres B týmu, jenž se v příštím ročníku přesune z okresního přeboru do I. B třídy. A aby toho nebylo málo, naskočil i do utkání kunštátského céčka, které opanovalo okresní IV. třídu na Blanensku. „Soustředil jsem se především na úspěch A týmu. Do zápasů béčka a céčka jsem si stoupl, jen když měli kluci velkou nouzi,“ směje se pětatřicetiletý kouč.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Rok po ničivém tornádu na jižní Moravě: prohlédněte si nejhůř zasažená místa

24. 6. 2022

Hodonínská Bažantnice, Hrušky, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves… Po roce jsme se vrátili na místa, které přesně před rokem, 24. června 2021 večer, postihlo ničivé tornádo. Podívejte se, jak to v obcích na jihu Moravy vypadá dnes.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Obránce Divíšek toužil po Zbrojovce od zimy, ve Slovácku neměl místo

23. 6. 2022

Když v půlce května slavilo Slovácko vítězství v Mol Cupu po výhře 3:1 nad Spartou a zisk první pohárové trofeje v historii klubu, radoval se spolu se svými spoluhráči. Jenže u fotbalového zadáka Josefa Divíška nadšení tlumila pozice na okraji kádru, do finále poháru ani nezasáhl.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Od září otevřou podzámecký park v Boskovicích: přibude cesta, lavičky a koše

23. 6. 2022

/FOTO/ Krásná procházka kousek od historického centra města. Od začátku září má být otevřený park pod zámkem rodiny Mensdorff-Pouilly. Zástupci boskovické radnice s potomky šlechtického rodu o zpřístupnění parku a jeho úpravách jednali několik let.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

« Previous Entries