Dítě není malý dospělý. Dítě je dítě, má vlastní svět, říká Jiří Šlupka Svěrák

27. 1. 2023

Šlo kopyto do světa a potkalo koně. Tak se jmenuje knížka pro děti, kterou napsal muzikant, skladatel a pedagog Jiří Šlupka Svěrák. Sbírka padesáti básniček, krásně ilustrovaná výtvarníkem Jakubem Grecem, vyšla před Vánocemi v nakladatelství Meander. To ale není všechno. Přes QR kód si můžete stáhnout dalších deset písniček, zpěvníček i audioknihu v podání autora a uznávané rozhlasové režisérky a recitátorky Hany Kofránkové.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Na jižní Moravě odvolila v pátek polovina voličů. Nejvíc se činili v Boskovicích

27. 1. 2023

Polovina voličů má odvoleno. V Jihomoravském kraji přišlo během pátku dát svůj hlas budoucímu prezidentovi 51,79 procent voličů. „Nejvíc se činili obyvatelé Boskovic na Blanensku s 57 procentní účastí. Nejméně voličů přišlo do volebních místností v Hrušovanech na Znojemsku 44,8 procent voličů,“ potvrdila účast k deváté hodině večer mluvčí kraje Alena Knotková.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

V 96 letech k volbám? Druhá nejstarší obyvatelka Adamova přišla s úsměvem

27. 1. 2023

Už před dvěma týdny dorazila na první kolo prezidentských voleb po svých. Sice o holi, ale s dobrou náladou a úsměvem od ucha uchu. V pátek to ve druhém kole zapakovala. Paní Vlasta Pechová přišla do volební místnosti v adamovském kulturním domě v sídlišti Ptačina opět v dobrém rozmaru. A to je jí už šestadevadesát let.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Volba prezidenta: flanelová košile jako názor, hlasovali v ní i lidé z Blanenska

27. 1. 2023

Ať všichni vidí, koho volím. Nestydím se za to! Daniel Dvořák má trvalé bydliště na Blanensku, ale dlouhodobě žije v hlavním městě. V pátek odpoledne přišel do volební místnosti v prostorách Základní školy Solidarita v Praze 10 oblečený ve flanelové košili. Ta je symbolem volebního štábu prezidentského kandidáta Petra Pavla.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Prezidentské volby v Brně: premiér Fiala i Schillerová řekli, komu dali hlas

27. 1. 2023

/VIDEO/ Davy lidí čekaly v pátek odpoledne ještě před vypuknutím druhého kola prezidentského klání u Základní školy Pastviny v brněnském Komíně. Stovky voličů začaly do volebních místností proudit přesně dvě hodiny po poledni, na vhození hlasovacích lístků do uren si mnozí museli vystát několikaminutové fronty. V Brně už svůj hlas do urny vhodili také premiér Petr Fiala nebo bývalá ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Závory na přejezdech: přečtěte si, kolik jich kde na jihu Moravy přibylo

27. 1. 2023

/INFOGRAFIKA/ Osobní motorový vlak s traktorem se srazil před necelými sedmi lety na železničním přejezdu u Vnorov na Hodonínsku. Kolize se udála v tamní části Lidéřovice, kde se dráha kříží s ulicí Průhony. Podobným nehodám má předcházet modernizace přejezdů ze strany Správy železnic. V Jihomoravském kraji bylo loni ten u Vnorov jedním ze šesti, kde nově přibyly závory. „Posilování bezpečnosti na přejezdech má pozitivní dopady na železniční i silniční provoz," míní generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Extrémně útočíme, ale je to na úkor defenzivy, přiznává brněnský záložník Texl

27. 1. 2023

Angažmá v Brně si užívá víc než kdekoli jinde ve své profesionální kariéře. Jiřímu Texlovi vyhovuje ofenzivní styl, kterým se fotbalisté Zbrojovky ve FORTUNA:LIZE prezentují, i když na něj doplácí velkým množstvím obdržených branek. „Pořád je to divácký sport a kdyby hrála většina týmů atraktivně, byla by spousta zajímavých zápasů a lidi by se začali vracet na stadiony,“ upozorňuje třicetiletý záložník, který pochází z Vladislavi na Třebíčsku, v rozhovoru pro Deník.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Přes Bělou projedou Boskovičtí po novém mostě. Hotový má být v květnu

26. 1. 2023

/VIDEO/ Do boskovické lokality Šmelcovna jezdí auta po provizorním mostě. Přes říčku Bělou se tudy dostávají i chodci. Původní most byl ve špatném stavu a těžká technika ho v závěru loňského roku odstranila. Nyní se už na místě rýsují základy nového. „V provozu by měl být letos v květnu,“ informoval mluvčí boskovické radnice Jaroslava Parma.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Zbrojovce se prvoligové jarní starty nevedou. Na výhru čeká už 13 let

26. 1. 2023

Až o třináct let zpátky, do 27. února 2010, se musíte vrátit, pokud hledáte poslední tříbodový vstup fotbalistů Zbrojovky do jarní části nejvyšší české soutěže. Tehdy svěřenci kouče Miroslava Beránka na domácím stadionu v Srbské ulici zdolali Liberec 1:0, minutu před poločasovou přestávkou se prosadil Tomáš Polách. Uprostřed zálohy nastupoval i současný kouč brněnského celku Richard Dostálek.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Lidé z Blanenska mají srdce. V Tříkrálové sbírce darovali rekordní peníze

26. 1. 2023

Pomoc lidem v těžké finanční situaci. Podpora mobilního hospicu sv. Martina, starých lidí, postižených a rodin s dětmi v nouzi. Tam všude na Blanensku pomohou peníze z Tříkrálové sbírky v režii Oblastní charity Blansko. Letos byla rekordní.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

« Previous Entries