Rada si souboj s Nešetřilem užil. I když nakonec těsně prohrál

13. 5. 2021

Skvělý souboj o vítězství ve třídě 4 na Rallye Šumava se rozhodl až na závěrečné rychlostní zkoušce. Martin Rada s Jaroslavem Jugasem se tam za AGROTEC CZECH ABARTH TEAM snažili uhájit vedení před Petrem Nešetřilem. Nakonec těsně podlehli.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Muzea a galerie otevřou dveře. Návštěvníci se dozví i o historii Keltů na Pálavě

13. 5. 2021

/ANKETA/ Cestoval z Vídně do Ameriky a pak znovu do Brna. Od zítřka potěší obraz Hlava Medusy oči Brňanů v Moravské galerii. Jako do dalších muzejí a galerií se do ní díky rozvolnění opatření vrátí po několika měsících návštěvníci.

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Smrt u Ivančic: řidička vjela na přejezd ve špatný moment, zjistilo vyšetřování

13. 5. 2021

Tragédií skončila srážka na železničním přejezdu u chatové oblasti v Ivančicích na Brněnsku. Osobní auto se tam srazilo na začátku září loňského roku s osobním vlakem. Řidička auta zemřela. Podle závěrů inspekce byla viníkem srážky právě ona.

Tento článek patří do kategorie: Černá kronika, Krimi

Bohunický předseda Němec: Cítím vinu, že jsme volili Malíka. Byl Berbrova loutka

12. 5. 2021

Těší se na proměnu českého fotbalu k lepšímu, ale už u ní nebude ve vysoké funkci. Předseda bohunického Tatranu Lubomír Němec skončí jako člen Řídicí komise pro Moravu, ve které usedal osm let. „Rozhodl jsem se, že už nechci kandidovat. Zvolili mě do výkoného výboru Městského fotbalové svazu Brno, odkud jsem vyšel. Byl jsem tam člen disciplinární komise třicet let a teď se tam po patnácti letech funkcionářsky vracím,“ vysvětluje devětašedesátiletý Němec v otevřeném rozhovoru pro Deník Rovnost.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Vedení Znojma žádá o otevření hranic s Rakouskem. Břeclavští podnět podporují

12. 5. 2021

Vedení Znojma se zasazuje o otevření hranic s Dolním Rakouskem. Důležitost volného cestování ztvrdili starosta města Jakub Malačka spolu s místostarostou Lukášem Davidem v dopise adresovaném rakouskému spolkovému ministrovi vnitra Karlu Nehammerovi.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Z brownfieldu by mohlo být třeba vinařství, věří starostka Dolních Věstonic

12. 5. 2021

/FOTOGALERIE/ Vkusné designové vinařství s uchvacujícími výhledy na Pálavu, nebo třeba místo pro sídlo logistické firmy či k nabídce nejrůznějších služeb. S takovou vizí se nyní vedení Dolních Věstonic na Břeclavsku pustilo do revitalizace části areálu bývalého zemědělského družstva na konci obce ve směru na Horní Věstonice.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Novinky na koupališti v Mikulově: platba kartou a všechny atrakce v provozu

12. 5. 2021

Zaplatit při vstupu do areálu bezkontaktně platební kartou, rozložit si deku na trávě a občerstvit se ve venkovním baru. Mikulovské koupaliště Riviéra, které tamní v loňském roce za sedmdesát milionů korun zrekonstruovali, chystá na letošní sezonu pro návštěvníky hned několik novinek.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Výroba masa na jihu Moravy poklesla. Za první tři letošní měsíce o 120 tun

12. 5. 2021

/GRAF/ Celkem 7,4 tisíc tun masa vyrobili řezníci od ledna do března letošního roku na jihu Moravy. Vyplývá to z nejnovějších údajů statistiků.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Vyrůbalík chce s Hodonínem postoupit do druhé ligy

12. 5. 2021

Po sezoně 2020-21 ukončil svou bohatou a úspěšnou kariéru extraligového hráče. Teď se čtyřicetiletý ex-kapitán HC Olomouc naplno vrhá do role funkcionáře, se kterou se začal seznamovat od začátku působení A-týmu SHKM Hodonín. „Budu působit napříč celým klubem od přípravky až po A-tým. Těch rolí bude asi více,“ říká jeden z nejslavnějších odchovanců hodonínského hokeje, který část své hráčské kariéry strávil také v Břeclavi.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Roušky ve škole? Starosta Lanžhota: Chtěli jsme dát signál, že nám to není jedno

12. 5. 2021

/DOPIS UVNITŘ ČLÁNKU/ Lanžhotští odeslali otevřený dopis ministrovi zdravotnictví. Žádají v něm o zvážení nutnosti nošení roušek ve školách v době výuky, když měly děti negativní výsledek testu na koronavirus.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

« Previous Entries