Třídění se Pohořelickým vyplácí. Získávají více peněz za tříděný odpad

24. 6. 2019

Pohořelice – Snížení uhlíkové stopy, úspora energie a méně emisí. Výsledky po zavedení nového systému nakládání s odpadem v Pohořelicích jsou důkazem, že třídění má smysl.

Tento článek patří do kategorie: Moje BÅ™eclavsko, Zprávy

Odměna na závěr. Školy dostanou sportovní vybavení

24. 6. 2019

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Podpořili žáky v rozvoji pohybových dovedností a teď díky projektu Sazka Olympijský víceboj navíc vylepší své sportovní vybavení. Pětatřicet škol, které se zúčastnily projektu Českého olympijského výboru a společnosti Sazka, získalo v polovině června poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od deseti do šedesáti tisíc korun. Mezi nimi i pět škol z jižní Moravy.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Dračí lodě bojovaly s bouří. Dvě rozjížďky byly zrušeny

24. 6. 2019

Břeclav – Tento závod, pořádaný Slováckým veslařským klubem, je určen pro amatérské týmy. Tedy pro takové týmy, které si dračí lodě většinou vyzkouší jen jednou do roka, a to bez předchozích tréninků. To ovšem neznamená, že to závodníci na vodě neumí, právě naopak. I profesionálové z řad pořadatelů jsou překvapeni dovedností a výkonností těchto týmů. Není se co divit, protože většina z 27 zúčastněných lodí nejela tento závod poprvé.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Divadlo Bolka Polívky zavítá do Mikulova

24. 6. 2019

Mikulov - Letní scéna divadla Bolka Polívky letos v létě zavítá do Mikulova. Ve třech představeních na místním amfitétru předvedou své nejlepší hry jako Srnky nebo Šašek a syn. Stane se tak vždy večer v osm hodin od středy desátého července do soboty třináctého července.

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Hazard se životy: po dálnici jel v protisměru. Policisté hledají, koho ohrozil

24. 6. 2019

Jižní Morava /VIDEO/ - V situaci, ve které šlo o život, se v pátek čtrnáctého června ocitli řidiči na dálnici D1 u Vyškova ve směru do Brna. Po dálnici totiž jelo a nebezpečně kličkovalo červené auto v protisměru. Policisté provoz na dálnici zastavili a řidiče dopadli, nyní ale prosí lidi, které auto ohrozilo, aby se jim ozvali na linku 158.

Tento článek patří do kategorie: Černá kronika

Týden ve fotografii: Psí den v Lanžhotě a mlýnské kolo bez vody v Drnholci

24. 6. 2019

Břeclavsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Břeclavska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.

Tento článek patří do kategorie: Moje BÅ™eclavsko, Zprávy

Za rekreační pobyt si návštěvníci Hustopečí připlatí. Město zavádí poplatek

24. 6. 2019

Hustopeče – Nový rekreační poplatek budou muset od prvního července platit návštěvníci Hustopečí. Ve městě totiž začne platit vyhláška o povinnosti za každý den pobytu zaplatit desetikorunový poplatek. Osvobození od něj budou například lidé s těžkým zdravotním postižením.

Tento článek patří do kategorie: Moje BÅ™eclavsko, Zprávy

Tip Deníku: Podfukářky v hustopečském kině pobaví nejen ženy

24. 6. 2019

Hustopeče - Svět je plný bohatých, zkažených a sebejistých mužů – a přesně takové milují hrdinky komedie v podání Anne Hathaway a Rebel Wilson. U filmu se ale jistě pobaví i muži.

Tento článek patří do kategorie: Moje BÅ™eclavsko, Zprávy

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo

23. 6. 2019

/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Fotbalovým hřištěm v Lanžhotě se rozléhal psí štěkot

23. 6. 2019

Lanžhot /FOTOGALERIE/ – Z fotbalového hřiště Na Šlajzi v Lanžhotě se v sobotu odpoledne ozývají hlasité zvuky. Ftbalisté to nejsou. Psí štěkot a doléhající hlasy jejich páníčků se rozléhají po okolí. Koná se tam první Moravský psí den.  

Tento článek patří do kategorie: Moje BÅ™eclavsko, Zprávy

« Previous Entries