Grebeníček končí, vrací se Škromach: na jihu Moravy se představují kandidátky

2. 8. 2021

Letošní volby do poslanecké sněmovny se konají 8. a 9. října. Strany na jihu Moravy představují své kandidátní listiny. Někteří dlouholetí poslanci na kandidátkách chybí, jiní se naopak vracejí.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Bouřky s kroupami ničí úrodu na jihu Moravy, extrémy počasí potrvají

2. 8. 2021

Tisíce mladých stromků určených k likvidaci, potlučené ovoce a škody za miliony korun. To jsou následky extrémních bouřek, které letos sužují jihomoravské zemědělce. Téměř bez přestání. „V pondělí k večeru přišla asi patnáctiminutová bouře, silný vítr a krupobití. Naše ovocná školka dostala přímý zásah. Nebyl ušetřen ani jediný výpěstek,“ sčítal následky živlu, který se minulý týden přehnal Znojemskem, pěstitel Marek Venuta.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Česká smůla. Josef Dostál nepotvrdil roli favorita a ve finále skončil pátý

2. 8. 2021

Další zacinknutí pro Česko tentokrát nepřišlo. Kajakář Josef Dostál v úterý ráno nepřidal devátou medaili pro českou výpravu na olympiádě v Tokiu, na trati 1000 metrů si po postupu z druhého místa v semifinále vyjel v závěrečném závodě pátou příčku.   

Tento článek patří do kategorie: Sport

Ve Velkých Bílovicích nově sportují na dvouhektarovém areálu

2. 8. 2021

Vyrůstal dva roky a rozkládá se na rovných dvou hektarech plochy. Jeho hlavní úlohou je nabídnout místním i turistům fyzické vyžití a smysluplné trávení volného času. Jeho součástí je hřiště na plážový volejbal, multifunkční hřiště, pétanque, adventure golf, skatepark, inline dráha, dětské hřiště s vodním prvkem či pumptrackový okruh.

Tento článek patří do kategorie: Břeclavsko, Zprávy

Olympiáda jen v televizi. Dálkaře Jušku zbrzdily rodinné problémy i vítr

2. 8. 2021

Před pěti lety mu v Riu unikl o jedno místo postup do finále, tentokrát zůstal dálkař Radek Juška těsně pod čarou už v olympijské kvalifikaci. „Mrzí mě hodně, když se musím jen v televizi dívat na jakoukoliv soutěž, na které jsem eventuálně mohl být a mít nějakou šanci,“ litoval Juška.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Zpronevěřila miliony. Nepoctivou advokátku poslal soud do vězení na osm let

2. 8. 2021

Zpronevěřila dvanáct a půl milionu korun jedné ze svých klientek. Advokátku Ludmilu Hudcovou z Třebíče za to poslal Krajský soud v Brně na osm let do vězení.

Tento článek patří do kategorie: Černá kronika, Krimi

DNES V TOKIU: Kanoisté budou bojovat o medaile, Ondru čeká premiéra

2. 8. 2021

V úterý budou v Tokiu v akci další české medailové naděje. Rychlostní kanoisté už budou bojovat o medaile, tři oštěpařky v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou Barborou Špotákovou o postup do finále stejně jako Adam Ondra v olympijské premiéře sportovního lezení. Celkem bude rozděleno 24 medailových sad, mezi nimi první v boxu.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Parádní úvod českého týmu, překvapení i diváci. Hlinka Gretzky Cup odstartoval

2. 8. 2021

Přestože v sobotu padli v generálce se Spojenými státy americkými 3:5, úvodní zápas turnaje Hlinka Gretzky Cup zvládli. Čeští hokejisté do osmnácti let si v pondělí na zimním stadionu v Břeclavi poradili se Švýcary, které porazili 3:0. Jejich vítězství sledovalo 1128 diváků.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Tlak jako pozitivní motivace. Od českého spidermana se chce medaile

2. 8. 2021

/FOTO/ Už ve dvanácti letech se zařadil mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Adam Ondra patří mezi legendy. Je čtyřnásobným mistrem světa. A teď má možnost zapsat se i do olympijských dějin. Český spiderman se při premiéře sportovního lezení pod pěti kruhy pokusí zhmotnit své medailové sny.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Vyšla v Tokiu nová hvězda sprintu? Stovce vládne Ital s americkými geny

2. 8. 2021

Stovka není právě evropskou doménou. Jednoznačně jí vládnou atleti USA. Olympiádu vyhráli sedmnáctkrát, třikrát díky Usainu Boltovi slavila Jamajka a stejný počet zlatých medailí nastřádali i Britové.

Tento článek patří do kategorie: Sport

« Previous Entries