Navzdory dešťům si vodáci na Vltavě užijí klidnou plavbu, hladina rychle klesá

25. 6. 2022

I když páteční noční déšť zahrozil přívaly vody, vltavští vodohospodáři od sobotních osmi hodin ráno do Vltavy ve Vyšším Brodě vypouštějí necelých osm kubíků vody za vteřinu. Jde o obvyklé snížené víkendové množství. A i když v Zátoni průtok v noci kulminoval na 60 kubících, dopolední průtok klesl na něco přes dvacet metrů krychlových.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Hokejový reprezentant Novák má rakovinu. Následující měsíce to nebude lehké, ví

25. 6. 2022

Měl nakročeno do NHL. Podepsal smlouvu s Minnesotou, chystal se do zámoří na kemp Wild a taky juniorský světový šampionát. Jenže najednou musel hokej stranou. Pavel Novák teď řeší úplně jiné starosti. Dvacetiletý reprezentační útočník onemocněl rakovinou.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Deváťáci ze ZŠ Nerudova se loučili se školou Holubím mambem

25. 6. 2022

Žáci 9. F Základní školy Nerudova v Českých Budějovicích ve čtvrtek 23. června tančili Holubí mambo. Velkolepým představením se takto rozhodli opustit dveře vzdělávací instituce, kterou navštěvovali devět let.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Klub ho vychoval, teď mu René Dvořák vrací, co se naučil

24. 6. 2022

René Dvořák je s Jihostrojem spjatý s krátkými přestávkami už pětadvacet let. Nadcházející sezona bude jeho sedmá v roli hlavního trenéra, což je nejvíce v novodobé historii klubu. Čerstvě 57letý kouč ve velkém rozhovoru mimo jiné hodnotí uplynulý ročník a rozebírá letní změny v kádru. A navíc, první volejbalové kroky udělal René Dvořák v sedmdesátých letech minulého století v tehdejší Škodě ČB (předchůdce Jihostroje).

Tento článek patří do kategorie: Sport

V budějovickém dopravním podniku jednají o mzdách za stávkové pohotovosti

24. 6. 2022

Stávková pohotovost provází v Dopravním podniku města České Budějovice (DPMCB) vyjednávání o kolektivních smlouvách na příští rok. Odboráři požadují zvýšení základní mzdy i příplatků. Firma se totiž dlouhodobě potýká s nedostatkem řidičů a podle odborů jsou jednou z příčin mimo jiné nízké mzdy.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť

24. 6. 2022

Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby

24. 6. 2022

Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Na jih Čech večer dorazily bouřky. Přívalové deště zavřely některé silnice

24. 6. 2022

V pátek kolem 21. hodiny se naplnila výstraha meteorologů ohledně ohledně bouřek a vydatných přívalových dešťů. V Kaplici plní pytle pískem, protože se voda valí do domů ve dvou ulicích. Ve Strakonicích se voda valí z kanálů na ulice.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Hasič zachránil rychlým zásahem život těžce zraněnému motorkáři

24. 6. 2022

Pprap. Pavel Farka, sloužící na stanici v Českých Budějovicích jako hasič – technik spojové služby, byl v pátek 24. června 2022 krajským ředitelem HZS Jihočeského kraje plk. Lubomírem Burešem oceněn za výjimečný čin. Zachránil lidský život.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Atletická republika: Výkony sezony, medaile až dnes?

24. 6. 2022

Na mistrovství ČR dospělých v atletice v Hodoníně uspěli v sobotních rozbězích z Jihočechů překážkáři.

Tento článek patří do kategorie: Sport

« Previous Entries