Policisté ve Větřní se přestěhovali. Stávající objekt čeká rekonstrukce

3. 10. 2022

Policisté informovali veřejnost, že od konce minulého týdne je obvodní oddělení Větřní z důvodu rozsáhlé rekonstrukce „domovského“ objektu přestěhováno z ulice Šumavská 129 na novou adresu K Bazénu 231.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Vydařený vstup do sezony je pryč, Motor chce ukončit sérii čtyř proher v Liberci

3. 10. 2022

Na ledě největšího favorita soutěže Pardubic se asi nedaly čekat zázraky, ale porážka 1:6 příjemná není. Pro hokejisty Motoru je to už čtvrtá prohra v řadě a v tabulce Tipsport extraligy pomalu vyklízejí pozice, které si vybudovali výborným vstupem do sezony. V úterý je čeká předehrávka 10. kola v Liberci (18) a potom atraktivní (a také pořádně těžký) domácí dvojzápas: v pátek hostí Spartu Praha (17:30) a v neděli Vítkovice (17).

Tento článek patří do kategorie: Sport

Ohlasy z jihočeského fotbalového krajského přeboru

3. 10. 2022

Jihočeský krajský fotbalový přebor pokračoval o víkendu devátým kolem. Týn doma rozstřílel Janov 7:0 a dostal se do vyrovnaného čela tabulky. Dvacet bodů mají také druhá Hluboká a třetí béčko Táborska. Poslední zůstávají se ziskem jediného bodíku Prachatice, které inkasovali šest gólů na Rudolfově.

Tento článek patří do kategorie: Sport

Šok na trati: Běžkyni v centru Budějovic srazil srnec, skončila “na šití”

3. 10. 2022

Stovky běžců vyrazily v sobotu večer na trať nočního běhu NN NIGHT RUN v Českých Budějovicích. Deset kilometrů dlouhá trasa tradičního závodu vedla jak centrem města, tak podél řeky Vltavy. Neuvěřitelné drama zažila na trati devětačtyřicetiletá Olomoučanka.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Ohlasy z fotbalového víkendu na jihu Čech – ČFL a divize

3. 10. 2022

Republikové fotbalové soutěže pokračovaly dalším kolem. V České lize Písek konečně zabral, doma porazil Hostouň a odlepil se z posledního místa v tabulce. Béčko Dynama naopak podlehlo doma rezervě Viktorie Plzeň hladce 0:3. V divizi to byl naopak velký jihočeský víkend a nikdo ze zástupců našeho kraje neztratil ani bod. 

Tento článek patří do kategorie: Sport

Kdybych neměl psaní, fakt bych nic neznamenal, říká spisovatel Michal Viewegh

3. 10. 2022

Michal Viewegh letos oslavil šedesátku stejně jako jeho literární alter ego Oskar, který je hrdinou většiny povídek z nové knihy Průměrně zamilovaný muž. Její autor o sobě tvrdí, že se zklidnil a v životě si užívá jednoduchých radostí.

Tento článek patří do kategorie: Kultura

Budějovické dvorky, zahrady a střechy se o víkendu otevřely

3. 10. 2022

V sobotu a v neděli si zájemci mohli prohlédnout různá zajímavá zákoutí Českých Budějovic, v některých případech i desítky let nepřístupná. Akce Budějovické dvorky nabídla třeba v protiatomovém krytu při ZŠ Máj II promítání filmového dokumentu, ve dvoře domu číslo 13 v hradební ulici rukodělné dílny pro děti nebo koncerty skupin Blue Betty Blues Band a Vnitroblok. Projít se bylo možné i po vyhlídkové části střechy obchodního domu PRIOR nebo po střeše radnice.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Na ledě favorizovaných Pardubic neměl Motor šanci a prohrál už počtvrté za sebou

2. 10. 2022

Prohráli počtvrté za sebou. Hokejisté Motoru podlehli v sedmém kole Tipsport extraligy na ledě jednoho z hlavních favoritů soutěže Pardubic až příliš hladce hladce 1:6. V úterý je čeká předehrávka v Liberci (18) a potom atraktivní domácí dvojzápas: v pátek se Spartou (17:30) a v neděli s Vítkovicemi (17).

Tento článek patří do kategorie: Sport

VIDEO: Smutek i naděje. Tak odjel poslední vlak z hradeckého nádraží úzkokolejky

2. 10. 2022

V neděli v 17.06 hodin vyjížděla z jindřichohradeckého úzkokolejného nádraží poslední souprava mířící do Obrataně. Rozloučit se s dočasně zastaveným provozem na soukromé trati Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) přišla řada fanoušků a příznivců úzkorozchodné trati.

Tento článek patří do kategorie: Uncategorized

Vaněk trefil Krumlovu výhru v Hořovicích

2. 10. 2022

Velmi cenné tři body získali v 9. kole divize českokrumlovští fotbalisté, kteří nejtěsnějším výsledkem zvítězili na hřišti Hořovic.

Tento článek patří do kategorie: Sport

« Previous Entries