K ňadru a noze přibyla v Olomouci velká hlavička

24. 6. 2019

Kovová noha, drátěné ženské ňadro a nyní betonová hlava. Veřejný prostor v Olomouci doplnila třetí socha, nainstalovaná během sochařského festivalu Sculpture Line.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Nejsilnější strongmani světa se utkali v litovelském pivovaru

24. 6. 2019

FOTOGALERIE / Tuto neděli poměřili v Litovli své síly nejlepší strongmani světa. Konal se zde Memoriál Gustava Frištenského, kde siláci z více než deseti zemí zabojovali o pohár WORLD GRAND PRIX U105kg. V silné konkurenci zvítězil Jiří Tkadlčík, ambasador Pivovaru Litovel.

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Moravská filharmonie má nového šéfdirigenta, představila program

24. 6. 2019

FOTOGALERIE / Téma umělecké inspirace se bude prolínat 74. koncertní sezonou Moravské filharmonie Olomouc, která některým hudebníkům začne už 5. září Mezinárodním varhanním festivalem, celé filharmonii pak oficiálně zahajovacím koncertem ve čtvrtek 26. září.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Heinz proti Zaťovičovi. Kopačky a Hokejky se utkaly na benefici pro nemocné děti

24. 6. 2019

VELKÁ FOTOGALERIE / Na jedné straně Martinové Erat se Zaťovičovem, Tomáš Kundrátek, Petr Holík nebo Libor Kašík. Na druhé Filip Novák, Michal Sadílek, Ondřej Čelůstka i Marek Heinz.

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Moravská filharmonie Olomouc představuje 74. koncertní sezonu s novým šéfdirigentem

24. 6. 2019


Moravská filharmonie Olomouc vstoupí do své 74. sezony poprvé pod uměleckým vedením mladého českého dirigenta Jakuba Kleckera. Celou sezonou se bude prolínat téma umělecké inspirace. Abonmá na jednotlivé koncertní řady je právě v prodeji.Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Festival Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka

24. 6. 2019

Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó se uskuteční 21. až 27. srpna.

Tento článek patří do kategorie: Kultura v Olomouci, Zprávy

Nejistota kolem Yunise. Zůstane v Olomouci?

24. 6. 2019

Letní příprava pokračuje, ale útočník Jakub Yunis zatím za Sigmu nehraje. Zraněný není, vyjednává o další budoucnosti v klubu.

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Cyklista Pavel Bittner zazářil v Německu

24. 6. 2019


Olomoucký mládežnický cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský dal o sobě vědět díky skvělým výsledkům Pavla Bittnera, který s českou juniorskou reprezentací vybojoval dvě etapové vítězství na Světovém poháru v Německu. Celkově skončil Bittner sedmý. „Je to fantastický výsledek, snový, nepamatuju si, kdy česká reprezentace brala na svěťáku dvě etapová vítězství,“ radoval se z výkonu Pavla Bittnera jeho oddílový trenér z Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Ve Chválkovicích otevřeli krásnou novou zbrojnici. Takto vypadá

24. 6. 2019

FOTOGALERIE / Z otevření nové hasičské zbrojnice v olomouckých Chválkovicích radují tamní hasiči.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Svoz odpadů o červencových svátcích

24. 6. 2019


Během pátečního státního svátku 5. července 2019 budou Technické služby města Olomouce, zajišťovat svoz odpadu bez omezení podle pravidelného harmonogramu.Tento článek patří do kategorie: Zprávy

« Previous Entries