Angažmá u reprezentace mě hodně naplňuje, pochvaluje si Radim Kučera

26. 10. 2020

ROZHOVOR/ I na poměry divokého roku 2020 zažívá Radim Kučera turbulentní období. V létě ukončil angažmá v Jihlavě, vyjednával o dalším na Slovensku. V září se podílel na tvorbě reprezentačního „týmu záchranářů“, kteří odehráli v Olomouci utkání Ligy národů proti Skotsku.  

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Nervák s čichem na góly. Snajpr z Oskavy Pavel Novák

26. 10. 2020

Ještě v dorosteneckém věku naskočil Pavel Novák do čtyř zápasů divize v dresu Šumperku. A svoji minutáž střídajícího hráče přetavil v jednu branku. Naplno svůj střelecký um vypustil až o sezonu později v ročníku 2017/2018 v krajském přeboru za celek Medlova.

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Ředitel fakultky Havlík vyzývá k zodpovědnosti, systém může brzy zkolabovat

26. 10. 2020

Počty nakažených i přes zpřísněná opatření proti šíření nového koronaviru narůstají a s tím i počet hospitalizací. Ve Fakultní nemocnici Olomouc v pondělí ráno leželo 129 covid pozitivních pacientů. V pátek to bylo 90. Ředitel nemocnice Roman Havlík dnes vyzval veřejnost, jejíž velká část nerespektuje vládní nařízení, k zodpovědnému chování. Zdvojnásobování počtu hospitalizovaných každý týden podle Havlíka udrží zdravotní systém maximálně dalších čtrnáct dnů.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Krajská vláda v Olomouckém kraji podepsala koaliční smlouvu

26. 10. 2020

Nová vláda v Olomouckém kraji v pondělí podepsala koaliční smlouvu. Před budovou hejtmanství v Olomouci dohodu stvrdili podpisem zástupci všech tří stran, které se budou na vedení podílet. Krajskou samosprávu povede trojkoalice Piráti a STAN, Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj a ODS.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Olomoucký kraj zalila červená, vir se šíří komunitně

26. 10. 2020

Do červené zóny na covidovém semaforu Česka byl přesunut už i Olomoucký kraj. Důvodů, proč je ve třetím stupni pohotovosti, je podle epidemiologů několik. Vedle masivního nárůstu případů, které již nejsou primárně koncentrovány do okresu Olomouc, je to zejména fakt, že v regionu dochází ke komunitnímu šíření viru. Pak je to také výskyt nákazy v zařízeních poskytovatelů sociálních služeb a zdravotnických zařízeních.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Pikniky, focení a lidé bez roušek. Na Rešovských vodopádech bylo v neděli plno

26. 10. 2020

Kaňonovité údolí říčky Huntavy na pomezí Olomoucka a Rýmařovska je magnetem pro turisty po celý rok. Uplynulou neděli byly Rešovské vodopády obléhány davy. Při vyšším průtoku je přírodní scenérie nejpůsobivější. Na dřevěných lávkách a mostcích tak bylo chvílemi dosti těsno – covid necovid.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Hasiči mají nový odběrový tým. Míří v kraji do ohnisek nákazy

26. 10. 2020

Od pondělí zahájil v Olomouckém kraji činnost hasičský mobilní odběrový tým Covid-19. Vyjíždět bude do ohnisek nákazy, například sociálních zařízení, pečovatelských domů nebo domovů pro seniory, kde se předpokládá velký počet nakažených lidí.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Do boje s pandemií nasadili hasiči mobilní odběrový tým

26. 10. 2020


Mobilní odběrový tým COVID-19 posílá do akce Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Vyslání iniciovalo operační a informační středisko Generálního ředitelství HZS ČR. V regionu funguje od pondělí 26. října.Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Umělci Moravského divadla se s publikem setkávají on-line i na vlnách rozhlasu

26. 10. 2020


Hlediště Moravského divadla Olomouc zůstává nadále uzavřené pro veřejnost, což ovšem neznamená, že se herci nemohou setkat se svými příznivci alespoň prostřednictvím internetu a rádia. Vedení divadla připravilo několik zajímavých projektů včetně on-line záznamu baletního představení či pravidelného audio pořadu ze zákulisí.Tento článek patří do kategorie: Zprávy

S covidem bojují v léčebně v Pasece, situaci zvládají

26. 10. 2020

Koronavirus vnikl již do řady sociálních zařízení v Olomouckém kraji. Bojují s ním od počátku října v Sobotíně, také v Hranicích, kam přišla na pomoc armáda. Před dvěma týdny se objevil první případ v Odborném léčebné ústavu Paseka.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

« Previous Entries