Ohlasy z KP: Pět remíz! Lutín ztratil dvougólové vedení, Bohuňovice obraly lídra

3. 10. 2022

Deváté kolo olomouckého krajského přeboru bylo opravdu vyrovnané. Přineslo hned pět remíz, z toho čtyři poměrem 1:1. Bohuňovice uhrály překvapivě bod na půdě lídra z Čechovic. Konice dotáhla ztrátu 1:3 na půdě Lutína. Na druhou příčku se dostala po vítězství Lipová a Brodek předčil Mohelnici. Bez vítěze skončily duely Velkých Losin s Kostelcem, Medlova s Jeseníkem a Rapotína s Litovlí. Želatovice pak uspěly v Dolanech.

Tento článek patří do kategorie: Sport Olomouc, Zprávy

Nová kniha připomíná „legendárního“ olomouckého starostu Richarda Fischera

3. 10. 2022

Vědecká knihovna v Olomouci připomíná významnou osobnost olomoucké historie Richarda Fischera. Křest knihy se odehrál v pondělí na radnici za účasti prapotomků prvorepublikového starosty a několika bývalých primátorů Olomouce. V pondělí se ještě od 17 hodin v Galerii Biblio v Bezručově 2 odehraje vernisáž s autogramiádou nové knihy.

Tento článek patří do kategorie: Zprávy

Venezuelan Piňa končí v Sigmě

3. 10. 2022

Šestadvacetiletý ofenzivní fotbalista Ricardo Piňa končí v Sigmě Olomouc. S klubem se dohodl na ukončení smlouvy ze zdravotních důvodů.

3. 10. 2022

Deváté kolo divize E svedlo dohromady dva týmy z Olomouckého kraje. Postupně se zvedající a tabulkou stoupající Nové Sady přivítaly na svém hřišti předposlední Šumperk a čekal se tedy jasný výsledek. A ten, i přes poměrně vyrovnaný začátek, nakonec opravdu přišel. Olomoucké hráče nastartovala penalta pět minut před koncem poločasu a po přestávce už se rozstříleli. Konečný výsledek tedy zní 5:1.

Těšte se, babí léto ohřeje Olomoucko. Tady je předpověď

3. 10. 2022

Chladnější počasí s přeháňkami vystřídají slunečné dny, kdy rtuť teploměru odpoledne vystoupá k dvacítce. Těšit se podle meteorologů můžeme na babí léto, přesněji léto svaté Terezie neboli takzvané tereziánské babí léto.

Tramvaje kvůli výluce nestaví na hlavním nádraží. Takto to první den vypadalo

3. 10. 2022

Kvůli opravám kolejí nejezdí z Pavloviček k Hlavnímu nádraží v Olomouci tramvaje, ale náhradní autobusy.

Zmrzlý: Nebylo co vymýšlet, oni si cukli, my jsme to tam sypali

3. 10. 2022

Fotbalisté Sigmy vybojovali na hřišti Mladé Boleslavi bod. Ve druhém poločase hrozili hlavně ze vzduchu, což vyústilo ve vyrovnávací branku Víta Beneše. „Zdálo se mi, že soupeř začal hrát pasivně,“ hodnotil po zápase obránce Hanáků Ondřej Zmrzlý.

Šok na běžecké akci: Olomoučanku v centru města srazil srnec, skončila “na šití”

3. 10. 2022

Stovky běžců vyrazily v sobotu večer na trať nočního běhu NN NIGHT RUN v Českých Budějovicích. Deset kilometrů dlouhá trasa tradičního závodu vedla jak centrem města, tak podél řeky Vltavy. Neuvěřitelné drama zažila na trati devětačtyřicetiletá Olomoučanka.

Uničov se trápí. V Blansku špatně začal a ještě přišel o nejlepšího střelce

3. 10. 2022

Fotbalisté Uničova pokračují v MSFL v nepříznivých výsledcích. Na hřišti Blanska prožili špatný start do zápasu, na který nedokázali dostatečně reagovat a prohráli 1:2. Navíc se v devadesáté minutě nechal vyloučit útočník Aleš Krč.

Zprávy z ministerstva řeší problémy psychiatrických zařízení. I ve Šternberku

3. 10. 2022

Chybějící kliky u dveří, strohé místnosti, kamerový systém na některých pokojích, uzamčené dveře i na „otevřených“ odděleních, izolační místnosti v rozporu se zachováním lidské důstojnosti.